Hittan tanár változás2013.03.01. 20:30
Néhány héttel ezelőtt Anna tanárnő elment, helyette kaptuk ideiglenes időre Galsi Zoltán tanárúrat. Jövő héttől, újabb hittan tanárunk lesz, reménykedjünk, hogy az utolsó is száunkra. Ő Bozsó Tibo, aki korábban Bercsényis diák volt.
A második félév és a síhét2013.01.14. 12:52
Sikeresen, kevésbé sikeresen lezárult a második félév, melynek eredményét pénteken tudhatjuk meg papír formájában, majd a délutáni órákban már az interneten is megtekinthetőek. A második félév órarendje nekünk nem változott, max. termekbeli változás lett.
Ezen a héten (szerencsére) sítáborban van Betti náni és Jusztina tanárnő. Így az angol órák elmaradnak, mint ahogyan a töri órák is. A töri helyett azonban biológia óra lesz. Hosszú tárgyalások és vivódások után, najó nem :). De elintéztük, hogy a keddi hittan óra elmaradása miatt a helyére kerüljön a biológia óra, így a 4. óra után mindenki mehet pánik szerűen haza. Szerdán nem kell korán kellni, mert csak a második órára kell bejönni, ami magyar óra lesz. Csütörtökön nem lesz első óra, de a második óra meg lesz tartva, ami biológia lesz a 7-s teremben. Az ötödik óra után szintúgy pánikszerűen lehet elmenni. Pénteken megint csak nem lesz első óra, de másodikra már jönni kell, ami magyar óra lesz (föci teremben). A töri helyett biológia óra lesz. Hát nem szép hetünk lesz! :)
Kellemes hetet! :)
Megújult honlap 20122012.12.24. 10:58
Még itt az év végén megújult az osztályhonlap. Most méginkább áttekinthetőbb lett az oldal. Ezt elősegíti a bal oldalon elhelyezett oldalsávos menü, ahol az egyes menüpontoknálújabb ablakok, almenük jelennek meg, így egyszerűbb megtalálni amit éppen keresel, ami lehet egy videó vagy egy kép a korábbi évekből.
A honlapon megtalálható az E-naplóhoz vezető link, csengetési rend, történelem fogalmak és számos letöltési lehetősé.
Jó szórakozást! :)

FELSŐOKTATÁS - Tavaszig egyezkednek a diákok a kormánnyal2012.12.23. 13:14
Forrás: Origo.hu
Találkozott Balog Zoltán a HÖOK képviselőivel. A találkozón abban állapodtak meg, hogy tavaszig egyeztetnek a felsőoktatás kérdéseiről, a hallgatói szerződéseket és az egyetemi autonómia kérdését pedig már januárban megvitatják.
Április végéig tartó, a felsőoktatás átfogó kérdéseit érintő egyeztetés-sorozatban állapodott meg Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnökségi tagjaival szombaton. Tárgyalásukon döntöttek arról, hogy két témát még januárban megvitatnak: a hallgatói szerződések ügyét, valamint az egyetemi autonómia kérdését.
Balog Zoltán a szombati megbeszélést követő sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az álláspontok részben közelednek, részben megegyeznek, részben eltérnek a kormányzat és a hallgatók között a felsőoktatás kérdéseiben. A miniszter jelezte, hogy az egyetemi kapacitásról, a minőségi ponthatárokról és a hallgatói létszámról újabb adatokat kért a kormányzattól a HÖOK, s ezeket rendelkezésre is bocsátják.
A miniszter elmondta, hogy aki a 240-es ponthatárt teljesíti és az egyetemek kapacitásának függvényében talál magának helyet, azt az állam finanszírozni fogja, ingyen fog tanulni, amennyiben aláírja a hallgatói szerződést. Hozzátette, abban a kérdésben, hogy minden szaknak legyen ilyen finanszírozása, nem közeledtek az álláspontok, "de erről is tovább fogunk beszélni".
Balog szerint a felsőoktatásban jövőre 24 milliárd forintot fordítanak a részben magánforrásokból épített beruházások kiváltására, 27 milliárdot pedig az egyetemek, főiskolák adósságátvállalására, valamint az uniós projektek önrészének állami átvállalására, az állami források pedig megvannak erre. A tárcavezető arról is beszélt, hogy a kormany.hu-n egy úgynevezett "felvételi szájbarágót" indítanak, amely segíti az érintettek tájékozódását a felsőoktatást érintő kérdésekben.
Nagy Dávid, a HÖOK elnöke a sajtótájékoztatón azt mondta, nem tudják elfogadni, hogy vannak olyan szakok, amelyeken egyáltalán nincs állam által finanszírozott hallgatói hely, de erről januárban újra tárgyalnak. A hallgatói szerződés terén "látják a társadalmi elvárást", hogy a Magyarországon az adófizetők pénzén megszerzett diploma az ország gyarapodásához járuljon hozzá, de "közös megoldást kell találni, hogy a hallgatói érdekek ne sérüljenek". Kérdésre válaszolva azt mondta, a végzett hallgatók Magyarországon tartását "nem röghöz kötéssel kell megoldani", ezért az ezzel kapcsolatos érveket a hallgatói önkormányzatokon, fórumokon keresztül gyűjtik össze, és ennek mentén igyekeznek javaslatokat tenni a jövőben.
Diákkonzultációt kezdenek
A HÖOK a találkozó után közleményt adott ki, amelyben azt írják, hogy a keddi találkozóval ellentétben most konkrét szakmai kérdések mentén zajlott az egyeztetés. Megegyezni ugyan nem tudtak, de szerintük a kormány kezdi megérteni, mit akarnak a diákok a felsőoktatásban. A közleményben azt írják, hogy több ponton is közeledtek az álláspontok, és olyan a kormány által lezártnak tekintett kérdéseket is sikerült megnyitniuk, mint a hallgatói szerződések és az intézményi autonómia.
A HÖOK vezetői szerint elérték azt is, hogy a felvételizők tényleges tájékoztatást kapjanak az intézményi kapacitásokról a hivatalos felvételi tájékoztatón keresztül, és ezért további adatokat kértek a minisztériumtól.
Nem sikerült megegyezni abban sem, hogy mindenhol legyenek tandíjmentes helyek, de ezzel a kérdéssel a januári egyeztetésen fognak foglalkozni, amelyet tavaszig újabb találkozók követnek majd. A HÖOK a felsőoktatási reform széleskörű megvitatása érdekében Nemzeti Diákkonzultációt is kezd a diákok körében.
|